Kaip susikurti savo poilsio ir ramybės oazę gyvenant bute?

Kaip susikurti savo poilsio ir ramybės oazę gyvenant bute?

Ar žinote, kokį dar vieną privalumą turi jūsų balkonas? Net ir užklupus lietui ar atėjus rudeniui Jūs galite patogiai jame įsitaisyti su knyga, o gal tiesiog ištiesti kojas ir klausytis lašų barbenančių į palangę muzikos, stebėti krentančius rudeniškus lapus, o galbūt net snaiges. Nepriklausomai nuo Jūsų balkono dydžio, užtikriname – net ir mažiausiame balkone susikurti savo poilsio kampelį, į kurį norėsis grįžti po dienos darbų ir patogiai ištiesus kojas ar įsitaisius su knyga bei arbatos puodelius atsikvėpti.
Tiems, kas mus jau pažįsta, visiškai nėra paslaptis, jog turime tokią slaptą svajonę nereikalingais daiktais užverstus, nenaudojamus balkonus prikelti naujam gyvenimui. Mums tiesiog skauda širdis matant, kiek daug jų, perpildyti nenaudojamų daiktų, laukia, kol išauš ir jų laimės diena. Tad siekdamos savo svajonės, šiandien dalinamės keliais patarimais, kaip išnaudoti nedideles balkonų erdves:
ZONOS. Mini dydžio zonos padės sukurti daugiau estetikos. Keletas įprastų variantų: kavos stalelio zona, poilsio zona, balkono žalioji zona ir panašiai. Taip net ir mažiausiame balkone maksimaliai išnaudosite jo erdvę tuo pačiu palikdami jos užtektinai ir patogiam judėjimui bei laiko leidimui. Sakote neįmanoma? Pasitelkite kūrybiškumą – naudokite sulankstomus baldus, suteiksiančius Jums daugiau erdvės, o galbūt tokius, kurie padės Jums atlikdami keletą funkcijų.
DYDŽIAI. Rinkdamiesi baldus, įsivertinkite savo balkono dydį. Nepamirškite, kad norint susikurti jaukų ir poilsiui tinkamą balkoną, jame dar turi likti vietos ir kitiems daiktams, padėsiantiems sukurti Jūsų trokštamą atmosferą. Išsimatuokite savo balkono matmenis, atsižvelkite į baldų, kuriuos planuojate įsigyti išmatavimus bei įsivertinkite, koks bus laisvos ir užimtos erdvės santykis. Nepersistenkite – tegul jūsų balkono baldai bus ir kuklesni, tačiau funkcionalūs, jaukūs ir patogūs bei neperkraus bendro vaizdo.
balkono baldai, balkonas, lauko baldai
VERTIKALŪS PAVIRŠIAI. Išnaudokite balkono sienas ar papildomas pertvaras dekoruodami jas augalais, gėlėmis, prieskoninėmis žolelėmis ar net daržovių sodinukais. Nedidelis Jūsų daržovių ar prieskoninių žolelių darželis gali netgi kyboti ant Jūsų balkono pertvaros lauko pusėje, savo vaizdu, o galbūt ir aromatais džiugindamas ne tik širdį ir akis, bet ir kutenantis nosį. Improvizuokite ir kurkite įvairius apšvietimo sprendimus – lempučių girliandos, pakabinami belaidžiai šviestuvai, o galbūt planuosite didesnį pokytį ir įsigysite įmontuojamus šviestuvus? Šios detalės neabejotinai suteiks šilumos, jaukumo ir komforto pojūtį.
balkonas, vertikalus sodas
GRINDYS. Jei jūsų balkono grindys nepriduoda bendram jo vaizdui šarmo, lauko kilimas gali būti jūsų išeitis. Jis ne tik paslėps visus nelygumus, bet ir suteiks jaukumo net ir vaikščiojant basomis. Lauko kilimai, kaip ir vidaus interjerui skirti, gali būti įvairių raštų bei būti priderinami prie bendro balkono interjero. Skirtumas tik tas – jog lauko kilimo priežiūra bus paprastesnė ir Jums nereikės taip dažnai laužyti galvos, jog ir juo reikia pasirūpinti. O mes juk to ir siekiame, ar ne?
lauko kilimas
DAUGIAFUNKCINIAI BALDAI. Siekiant sutaupyti erdvės, rinkitės daugiafunkcinius baldus. Galbūt tai bus šviečiantis staliukas, o gal dėžę pagalvėlėms ar kitiems daiktams sudėti naudosite kaip pietų stalelį. Jei Jūsų balkonas tikrai nedidelis – tai ideali išeitis, kaip išspręsti užpildytos ir laisvos erdvės santykio klausimą.
šviečiantis staliukas, lauko baldai
Balkonas tikrai gali tapti jūsų ramybės oaze. Įdėjus į jį šiek tiek kūrybiškumo ir meilės, jis lengvai gali pavirti pačia patraukliausia Jūsų namų vieta, į kurią norėsis skubėti po darbo dienos.
O dabar – prisėskite, pasiimkite arbatos puodelį ir pradėkite planuoti savo balkono pokyčių metą!
Su šiltais linkėjimais,
Saulė ir Inga
Logo

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

13 + 4 =