Eksploatacijos rekomendacijos

Jums rūpi Jūsų lauko baldų ilgaamžiškumas? Tuomet būtinai paskaitykite pateikiamas lauko baldų ir kabančių krėslų priežiūros rekomendacijas. Mes linkime, kad jaukus ir komfortabilus poilsis terasoje tęstųsi kuo ilgiau, tad kviečiame dėmesingai rūpintis savo lauko baldais.

 

1. Patarimai, kaip prižiūrėti pintus lauko baldus

Mūsų siūlomi pinti lauko baldai gaminami iš aliuminio rėmo ir PE sintetinio ratano. Aliuminis nerūdyja, tad galite būti ramūs baldus eksploatuodami lauke. PE sintetinis ratanas taip pat yra viena patvariausių medžiagų, skirtų naudoti lauke (atspari drėgmei, šalčiui, deze lauko baldu pagalvelems, skrynia terasaišilumai). Pagalvėlės siūnamos iš impregnuoto audinio, tad yra atsparios lengvai drėgmei (žinoma, pliaupiant liūčiai geriau jas pasaugoti – įsinešti į vidų, apdengti ar sudėti į tam skirtą lauko baldų dėžę).

Norint, kad pinti lauko baldai tarnautų kuo ilgiau, sukurkite jiems pavėsį. Nors ratanas atsparus UV spinduliams, tačiau ilgus metus veikiama tiesioginių saulės spindulių, vytelė silpnėja ir keičia savo savybes. Taigi, skėtis ar stoginė, sauganti nuo saulės, gerokai prailgins Jūsų lauko baldų tarnavimo laiką.

 

Pinti lauko baldai, lauko baldu prieziura

Ypatingos priežiūros pinti lauko baldai nereikalauja. Jei baldai apdulka, pasidengia žiedadulkėmis pavasarį – juos tiesiog reikėtų nuplauti vandeniu. Galima naudoti skalbiamąjį muilą ar kitą švelnų ploviklį esant poreikiui. Nenaudokite jokių stiprių cheminių ploviklių – tai gali pažeisti baldus!

Išsitepusią minkštąją dalį pavalykite drėgna šluoste. Jei reikia, naudokite audiniams tinkamus valiklius. Skalbkite užvalkalus kuo rečiau – taip ilgiau išlaikysite impregnuojamąjį sluoksnį. Pagalvėlių užvalkalus (arba pačias pagalves su kamšalu, jei nenusisega) skalbti skalbimo mašinoje 30-40 laipsnių temperatūroje. Beje, pagalvėlių nešvarumai lengviausiai pašalinami su automobilių sėdynių valikliu.

lauko baldu uzdangalas, baldu uzdangalas

Jeigų jūsų terasos baldai per žiemą liks lauke, jais reikia tinkamai pasirūpinti:

  • Minkštąją baldų dalį nuvalykite, jei reikia – išskalbkite ir viską suneškite į sausą bei gerai vėdinamą patalpą;
  • Baldus nuplaukite vandeniu, jei reikia – naudokite švelnų, bet ne abrazyvų ploviklį. Palaukite, kol nudžius.
  • Tuomet baldus be minkštosios dalies tvarkingai sudėkite ir uždenkite specialiu apsauginiu lauko baldų uždangalu. Taip apsaugosite baldus nuo nešvarumų kaupimosi žiemą, vėjo išdaigų ir pan.

2. Patarimai, kaip prižiūrėti aliuminio lauko baldus

Mūsų siūlomi aliuminio lauko baldai pagaminti iš aliuminio rėmo, tad galite būti ramūs baldus eksploatuodami lauke (aliuminis atsparus drėgmei, nerūdyja). Pagalvėlės siūnamos iš impregnuoto audinio, tad yra atsparios lengvai drėgmei (žinoma, pliaupiant liūčiai geriau jas pasaugoti – įsinešti į vidų, apdengti ar sudėti į tam skirtą lauko baldų dėžę).

Aliuminio lauko baldai reikalauja minimalios priežiūros. Jie ypač tinkami, jei neturite jokios stoginės, t.y. terasa neapsaugota nuo saulės – aliuminio rėmas nėra jautrus UV spinduliams, tad tarnaus ilgai nepaisant tiesioginių saulės spindulių. Jeigu Jūsų aliuminio balduose yra tekstileno arba PE ratano pynimo dekoras, rekomenduojame baldams sukurti pavėsį ir maksimaliai apsaugoti nuo ištisai juos veikiančių tiesioginių saulės spindulių. Tai pagalbės prailginti baldų tarnavimo laiką.

Jei baldai apdulka, pasidengia žiedadulkėmis pavasarį – juos tiesiog reikėtų nuplauti vandeniu. Galima naudoti skalbiamąjį muilą ar kitą švelnų ploviklį esant poreikiui. Nenaudokite jokių stiprių cheminių ploviklių – tai gali pažeisti baldus!

Išsitepusią minkštąją dalį pavalykite drėgnu skudurėliu. Jei reikia, naudokite audiniams tinkamus valiklius. Skalbkite užvalkalus kuo rečiau – taip ilgiau išlaikysite impregnuojamąjį sluoksnį. Pagalvėlių užvalkalus (arba pačias pagalves su kamšalu, jei nenusisega) skalbti skalbimo mašina 30-40 laipsnių temperatūroje. Beje, pagalvėlių nešvarumai lengviausiai pašalinami su automobilių sėdynių valikliu.

Jeigų jūsų terasos baldai per žiemą liks lauke, jais reikia tinkamai pasirūpinti:

  • Minkštąją baldų dalį nuvalykite, jei reikia – išskalbkite ir viską suneškite į sausą bei gerai vėdinamą patalpą;
  • Baldus nuplaukite vandeniu, jei reikia – naudokite švelnų, bet ne abrazyvų ploviklį. Palaukite, kol nudžius.
  • Tuomet baldus be minkštosios dalies tvarkingai sudėkite ir uždenkite specialiu apsauginiu lauko baldų uždangalu. Taip apsaugosite baldus nuo nešvarumų kaupimosi žiemą, vėjo išdaigų ir pan.

3. Patarimai, kaip prižiūrėti kabančius krėslus

Siekiant užtikrinti maksimalią krėslų naudojimo trukmę, sukurkite jiems pavėsį.

Krėslo rėmas pagamintas iš metalo, dengto dažais milteliniu būdu. Pynimas – iš sintetinio PE ratano. Nors ratanas yra atsparus UV spinduliams, tačiau ilgą laiką veikiama tiesioginių saulės spindulių, vytelė silpnėja ir keičia savo savybes. Rėmas, nors ir dažytas milteliu būdu, gali ilgainiui vietomis rūdyti dėl drėgmės pertekliaus. Taigi, skėtis, stoginė ar uždangalas, saugantys nuo saulės bei lietaus, gerokai prailgins Jūsų kabančio krėslo tarnavimo laiką.

Krėslą būtina statyti tik ant lygaus paviršiaus, siekiant išvengti jo virtimo. Statant, pvz., ant žolės, rekomenduojama įtvirtinti pagrindą papildomai.

Negalima krėsle šokinėti, intensyviai suptis ar įsibėgėjus įšokti – konstrukcija tam nepritaikyta. Saugokite save!

Labai svarbu atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas ir neviršyti leistino svorio sėdantis į krėslą. Dažniausiai jie būna pritaikyti vienam suaugusiam žmogui arba iki 130 kg svorio.

Kabančio krėslo priežiūra

Žiemos laikotarpiu lauke paliekamus kabančius krėslus rekomenduojama uždengti. Prieš uždengiant rekomenduojama kabančią dalį pritvirtinti prie stovo (pririšti), kad žiemos vėjai jo nedaužytų. Tačiau jei uždangalas tampriai uždengia krėslą, tuomet rišti nebūtina.

Jei po žiemos ar ilgiau nenaudojant girdisi girgždėjimas, rekomenduojama sutepti buityje naudojamu augaliniu aliejumi (pvz. alyvuogių) sujungimo vietose (žr. paveikslėlį) ir tvirtinimo varžtais vietose rėmo apačioje.

4. Terasos aksesuarų priežiūra