Eksploatacijos rekomendacijos

Jums rūpi Jūsų lauko baldų ilgaamžiškumas? Tuomet būtinai paskaitykite pateikiamas lauko baldų ir kabančių krėslų priežiūros rekomendacijas. Mes linkime, kad jaukus ir komfortabilus poilsis terasoje tęstųsi kuo ilgiau, tad kviečiame dėmesingai rūpintis savo lauko baldais.

 

1. Patarimai, kaip prižiūrėti pintus lauko baldus

Mūsų siūlomi pinti lauko baldai gaminami iš aliuminio rėmo ir PE sintetinio ratano. Aliuminis nerūdyja, tad galite būti ramūs baldus eksploatuodami lauke. PE sintetinis ratanas taip pat yra viena patvariausių medžiagų, skirtų naudoti lauke (atspari drėgmei, šalčiui, deze lauko baldu pagalvelems, skrynia terasaišilumai). Pagalvėlės siūnamos iš impregnuoto audinio, tad yra atsparios lengvai drėgmei (žinoma, pliaupiant liūčiai geriau jas pasaugoti – įsinešti į vidų, apdengti ar sudėti į tam skirtą lauko baldų dėžę).

Norint, kad pinti lauko baldai tarnautų kuo ilgiau, sukurkite jiems pavėsį. Nors ratanas atsparus UV spinduliams, tačiau ilgus metus veikiama tiesioginių saulės spindulių, vytelė silpnėja ir keičia savo savybes. Taigi, skėtis ar stoginė, sauganti nuo saulės, gerokai prailgins Jūsų lauko baldų tarnavimo laiką.

 

Pinti lauko baldai, lauko baldu prieziura

Ypatingos priežiūros pinti lauko baldai nereikalauja. Jei baldai apdulka, pasidengia žiedadulkėmis pavasarį – juos tiesiog reikėtų nuplauti vandeniu. Galima naudoti skalbiamąjį muilą ar kitą švelnų ploviklį esant poreikiui. Nenaudokite jokių stiprių cheminių ploviklių – tai gali pažeisti baldus!

Išsitepusią minkštąją dalį pavalykite drėgna šluoste. Jei reikia, naudokite audiniams tinkamus valiklius. Skalbkite užvalkalus kuo rečiau – taip ilgiau išlaikysite impregnuojamąjį sluoksnį. Pagalvėlių užvalkalus (arba pačias pagalves su kamšalu, jei nenusisega) skalbti skalbimo mašinoje 30-40 laipsnių temperatūroje. Beje, pagalvėlių nešvarumai lengviausiai pašalinami su automobilių sėdynių valikliu.

lauko baldu uzdangalas, baldu uzdangalas

Jeigų jūsų terasos baldai per žiemą liks lauke, jais reikia tinkamai pasirūpinti:

  • Minkštąją baldų dalį nuvalykite, jei reikia – išskalbkite ir viską suneškite į sausą bei gerai vėdinamą patalpą;
  • Baldus nuplaukite vandeniu, jei reikia – naudokite švelnų, bet ne abrazyvų ploviklį. Palaukite, kol nudžius.
  • Tuomet baldus be minkštosios dalies tvarkingai sudėkite ir uždenkite specialiu apsauginiu lauko baldų uždangalu. Taip apsaugosite baldus nuo nešvarumų kaupimosi žiemą, vėjo išdaigų ir pan.

2. Patarimai, kaip prižiūrėti aliuminio lauko baldus

Mūsų siūlomi aliuminio lauko baldai pagaminti iš aliuminio rėmo, tad galite būti ramūs baldus eksploatuodami lauke (aliuminis atsparus drėgmei, nerūdyja). Pagalvėlės siūnamos iš impregnuoto audinio, tad yra atsparios lengvai drėgmei (žinoma, pliaupiant liūčiai geriau jas pasaugoti – įsinešti į vidų, apdengti ar sudėti į tam skirtą lauko baldų dėžę).

Aliuminio lauko baldai reikalauja minimalios priežiūros. Jie ypač tinkami, jei neturite jokios stoginės, t.y. terasa neapsaugota nuo saulės – aliuminio rėmas nėra jautrus UV spinduliams, tad tarnaus ilgai nepaisant tiesioginių saulės spindulių. Jeigu Jūsų aliuminio balduose yra tekstileno arba PE ratano pynimo dekoras, rekomenduojame baldams sukurti pavėsį ir maksimaliai apsaugoti nuo ištisai juos veikiančių tiesioginių saulės spindulių. Tai pagalbės prailginti baldų tarnavimo laiką.

Jei baldai apdulka, pasidengia žiedadulkėmis pavasarį – juos tiesiog reikėtų nuplauti vandeniu. Galima naudoti skalbiamąjį muilą ar kitą švelnų ploviklį esant poreikiui. Nenaudokite jokių stiprių cheminių ploviklių – tai gali pažeisti baldus!

Išsitepusią minkštąją dalį pavalykite drėgnu skudurėliu. Jei reikia, naudokite audiniams tinkamus valiklius. Skalbkite užvalkalus kuo rečiau – taip ilgiau išlaikysite impregnuojamąjį sluoksnį. Pagalvėlių užvalkalus (arba pačias pagalves su kamšalu, jei nenusisega) skalbti skalbimo mašina 30-40 laipsnių temperatūroje. Beje, pagalvėlių nešvarumai lengviausiai pašalinami su automobilių sėdynių valikliu.

Jeigų jūsų terasos baldai per žiemą liks lauke, jais reikia tinkamai pasirūpinti:

  • Minkštąją baldų dalį nuvalykite, jei reikia – išskalbkite ir viską suneškite į sausą bei gerai vėdinamą patalpą;
  • Baldus nuplaukite vandeniu, jei reikia – naudokite švelnų, bet ne abrazyvų ploviklį. Palaukite, kol nudžius.
  • Tuomet baldus be minkštosios dalies tvarkingai sudėkite ir uždenkite specialiu apsauginiu lauko baldų uždangalu. Taip apsaugosite baldus nuo nešvarumų kaupimosi žiemą, vėjo išdaigų ir pan.

3. Patarimai, kaip prižiūrėti kabančius krėslus

Siekiant užtikrinti maksimalią krėslų naudojimo trukmę, sukurkite jiems pavėsį.

Krėslo rėmas pagamintas iš metalo, dengto dažais milteliniu būdu. Pynimas – iš sintetinio PE ratano. Nors ratanas yra atsparus UV spinduliams, tačiau ilgą laiką veikiama tiesioginių saulės spindulių, vytelė silpnėja ir keičia savo savybes. Rėmas, nors ir dažytas milteliu būdu, gali ilgainiui vietomis rūdyti dėl drėgmės pertekliaus. Taigi, skėtis, stoginė ar uždangalas, saugantys nuo saulės bei lietaus, gerokai prailgins Jūsų kabančio krėslo tarnavimo laiką.

Krėslą būtina statyti tik ant lygaus paviršiaus, siekiant išvengti jo virtimo. Statant, pvz., ant žolės, rekomenduojama įtvirtinti pagrindą papildomai.

Negalima krėsle šokinėti, intensyviai suptis ar įsibėgėjus įšokti – konstrukcija tam nepritaikyta. Saugokite save!

Labai svarbu atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas ir neviršyti leistino svorio sėdantis į krėslą. Dažniausiai jie būna pritaikyti vienam suaugusiam žmogui arba iki 130 kg svorio.

Kabančio krėslo priežiūra

Žiemos laikotarpiu lauke paliekamus kabančius krėslus rekomenduojama uždengti. Prieš uždengiant rekomenduojama kabančią dalį pritvirtinti prie stovo (pririšti), kad žiemos vėjai jo nedaužytų. Tačiau jei uždangalas tampriai uždengia krėslą, tuomet rišti nebūtina.

Jei po žiemos ar ilgiau nenaudojant girdisi girgždėjimas, rekomenduojama sutepti buityje naudojamu augaliniu aliejumi (pvz. alyvuogių) sujungimo vietose (žr. paveikslėlį) ir tvirtinimo varžtais vietose rėmo apačioje.

4. Terasos aksesuarų priežiūra

 

Lauko kilimai

Mūsų asortimente esantys lauko kilimai yra pagaminti iš plastiko šiaudelių. Jie puikiai tinka naudoti balkonuose, pagalbinėse patalpose, ant plytelių, terasose, nes palyginti nedideliais kaštais suteikia jaukumo šaltiems grindų paviršiams bei ypač puošia lauko erdves. Tokių kilimų priežiūra labai paprasta – pakanka kilimą išpurtyti ar nuplauti nestipria vandens srove. Plastiko šiaudelių kilimai yra lengvi, neperšlampa, nes lyjant ar plaunant vanduo pro juos prabėga kiaurai. Tačiau atkreipiame dėmesį, jog tokie kilimai yra jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams, tad jei jūsų terasa ar balkonais atviri, tikėtina, kad tokio kilimo irimo procesas prasidės greičiau. Lauko kilimų nerekomenduojame palikti lauke per žiemą.

Šviestuvai

Savo asortimente turime gausų pasirinkimą įvairiausių šviestuvų:  skirtų lauko/vidaus naudojimui; pakraunamų elektra/saulės baterijomis; šviečiančių viena spalva/turinčių RGB funkciją ar net dimeriuojamų. Visiems šviestuvams būdinga rekomendacija – prieš naudojant visuomet atidžiai perskaitykite instrukciją ar aprašą mūsų el.parduotuvėje.

Šviestuvai, kurie yra pakraunami nuo saulės energijos, švies ilgiau jei stovės šviesioje vietoje, nes taip jie “pririnks” daugiau saulės energijos. Žiemą tokie šviestuva atitinkamai švies trumpiau.

Pakraunami šviestuvai laukui šviečia skirtingai, dažnai iki 20-36 valandų, priklausomai nuo modelio ir naudojamo režimo. Jei šviestuvas turi ir pakraunamas ličio, ir saulės baterijas, jis bus mažiau reiklus pakrovimui ir atitinkamai švies dar ilgiau.

Visi šviestuvai su laidu lauke turėtų būti naudojami tik laikantis saugumo reikalavimų.

Dauguma lauko šviestuvų žiemą gali likti lauke. Toleruojamos temperatūrų ribos: nuo -25 C iki +55 C. Būtina pasitikslinti prie kiekvieno modelio aprašymo.

Šviestuvai su medinėmis, metalinėmis detalėmis turėtų būti saugomi nuo drėgmės poveikio, norint išvengti galimo pelijimo ir korodavimo.

Dirbtiniai augalai

Kokybiški ir labai tikroviškai pagaminti dirbtiniai augalai ypač praverčia dekoruojant erdves, kuriose natūralūs augalai sunkiai išgyvena. Pvz.: vidaus patalpose be langų, drėgnuose vonių kambariuose, balkonuose ar terasose, kur ypač karšta (pietinė pusė), ar atvirkščiai, kur trūksta saulės (šiaurinė pusė).

Dirbtiniai augalai labai lengvai prižiūrimi – pakanka juos kartas nuo karto nuplauti vandeniu. Nerekomenduojama jų laikyti visiškai atviroje lauko erdvėje, t.y. ant tiesioginių saulės spindulių ir nerekomenduojama palikti lauke žiemą.

Lauko baldų uždangalai

Lauko baldų uždangalai puikiai apsaugo Jūsų lauko baldus ir nuo saulės, ir nuo lietaus, ir nuo dulkių. Juos galima naudoti tiek vasarą, tiek žiemą. Poliesterinis audinys turi UV apsaugą, kvėpuojanti TPU plėvelė nepraleidžia drėgmės. Šie baldų uždangalai nesutrupa, nes jų sudėtyje nėra PVC.

Priežiūra labai paprasta – nuplauti nestipria vandens srove. Galima naudoti neabrazyvius, neutralius ploviklius. Negalima skalbti skalbimo mašinoje.

Lauko baldų pagalvėlės

Lauko baldų minkštųjų dalių ir dekoratyvinių lauko pagalvėlių audiniai yra impregnuoti, tad toleruoja lengvą drėgmę. Esant rūkui, rasai, lengvam lietui, audinys neįgeria daug drėgmės, greit išdžiūna. Jeigu lyja stipriai, žinoma, audinys sudrėksta, tad reikia palaukti kol išdžius, pakilnoti, išpurtyti. Jei nenorite laukti, rekomenduojame įsigyti lauko baldų uždangalus ar pagalvėlių dėžes, kad apsaugoti minkštąsias baldų dalis ir dekoratyvines lauko pagalvėles nuo drėgmės.

Valyti pagalvėles rekomenduojama švelniais valikliais. Jei pagalvės su užtrauktukais – galima jas nuvilkti ir skalbti skalbyklėse iki 30C, tačiau dažnia skalbiant mažės impregnavimas.

Jei pagalvės laikomos tiesioginės saulės spinduliuose, ilgainiui gali šiek tiek pablukti.

Lauko baldų pagalvių negalima palikti lauke žiemai – būtina sandėliuoti sausoje, vėdinamojo patalpoje.

5. Medinių lauko baldų ar jų detalių priežiūra

Kodėl reikia apsaugoti medines terasas, baldus ir kitus gaminius?

Mediena yra natūrali medžiaga. Todėl yra svarbu ją apsaugoti nuo kenksmingų veiksnių – vandens, saulės ir grybelių. 

Intensyvi saulė kenkia neapsaugotai medienai suskaidydama ligniną ir ardydama medienos paviršiaus struktūrą. Dėl UV spindulių poveikio mediena ilgainiui papilkėja. Problema yra ne tik medienos išvaizdos pasikeitimas, tačiau neapsaugota medieną yra puiki terpė veistis grybelinėms kultūroms. Grybai, beje, labiau linkę veistis esant drėgnai aplinkai. Tad tai dar vienas argumentas, kodėl medinius paviršius reikia tinkamai prižiūrėti.  

APDOROJIMAS ALYVA PRIEŠ NAUDOJANT

Visada rekomenduojama medinius sodo baldus alyvuoti iš karto išpakavus ir sumontavus. Gali būti, kad mediniai baldai ar medinės baldų (aksesuarų) detalės jau kurį laiką praleido kelyje į parduotuves, sandėliuose, tad, nors gamyklose ir buvo padengti alyva, rekomenduojama tai padaryti dar kartą.

KASMETINĖ MEDINIŲ LAUKO BALDŲ PRIEŽIŪRA

Grandikliu arba kietu šepečiu bei lauko baldų valikliu nuvalykite nešvarumus ir gyvų organizmų pėdsakus, tada padenkite medieną giliai įsigeriančiais gruntais, kad apsaugotumėte ją nuo puvimo ir irimo ateityje. Baldus, kurie buvo beicuoti, dažyti arba lakuoti, reikia nuvalyti iki nedengtos medienos.

Tuomet padenkite sodo baldus alyva iki įsotinimo, tepdami išilgai medienos plaušo. Tai medienai suteiks sodrią spalvą ir ilgalaikę apsaugą nuo drėgmės bei atmosferos poveikio.

Mediniai baldai prieš dengiant alyva turi būti visiškai sausi. Patartina lauko baldus alyvuoti du ar tris kartus per sezoną, taip pat prieš pat padedant žiemai. Žiemą geriau juos laikyti uždengtus lauko baldų uždangalais.