5 patarimai, kurie išgelbės jūsų terasos vakarėlį nuo katastrofos

Organizuojate šventę savo terasoje? Pasirūpinkite, kad ir Jums būtų smagu!

Taigi, suplanavote vakarėlį terasoje. Pasikvietėte draugų, kaimynų. Jie atsivedė vaikų, kai kas dar ir šunį… Tad turite iššūkį – reikia pamaitinti minią! Pažįstama situacija?

Ką daryti, kad ir svečiai linksmai leistų laiką, ir šeimininkai galėtų atsipalaiduoti bei nelakstyti be sustojimo į virtuvę vis kažko prireikus. Juk ne paslaptis, kad po dažno vakarėlio šeimininkai jaučiasi kaip po sunkaus darbo…

            Šie patarimai jus išgelbės nuo pervargimo ir visiškos katastrofos rengiant vakarėlį terasoje:

  1. “ŠVEDIŠKAS STALAS”

Pirma ir pagrindinė taisyklė – rengiant vakarėlį lauke, geriausia rinktis maisto serviravimą „švediško stalo“ principu. Jei nesamdote aptarnaujančio personalo, tai palengvins jūsų darbą ir svečiams bus smagu pajudėti bei patiems apsitarnauti. Juk nenorite pervargti ir kitą vakarėlį savo terasoje organizuoti tik po kelerių metų? 😉

2. MAISTO SERVIRAVIMO YPATUMAI

Ypač gerai apgalvokite, kur ir kaip bus sudėtas maistas. Pastatykite lauko baldus taip, kad stalą  būtų galima apeiti iš abiejų pusių. Viename stalo gale sudėkite lėkštes, tuomet maistą, o kitame stalo gale – įrankius, suvyniotus atskirai komplektais į servetėles. Būtų tobula, jeigu pavyktų griliaus patiekalus sudėti toje stalo pusėje, kuri yra arčiau kepsninės, o salotas – arčiau įėjimo į namus (t.y., kad būtų patogiau papildyti prireikus). Beje, pagardus (kečupą, padažus, majonezą), serviruokite patogiai pasiekiamoje vietoje iš abiejų stalo pusių.

3. SALOTŲ SERVIRAVIMAS ANT LEDO

Rengiant vakarėlį karštą vasaros dieną ar vakarą, visuomet tenka susidurti su iššūkiu – ką daryti su salotomis, kurios tuoj pat apvysta arba pavandenyja. Išeitis – labai paprasta. Salotų dubenį pastatykite virš indo su ledukais.

4. GĖRIMŲ SERVIRAVIMAS ATSKIRAI NUO MAISTO

Gėrimus serviruokite ant atskiro lauko baldų stalo nei maistas. Visų pirma – išvengsite kamščių prie vieno stalo, visų antra – išvengsite netyčinių prilaistymų ant maisto.

5. ŽNYPLĖS!

Neįtikėtinas patarimas, tačiau tikrai labai veiksmingas. Prie visų patiekalų, kuriuos sudėjote ant lauko baldų stalo, padėkite žnyples, o ne šaukštus, ar šakutes su peiliais, kaip įprasta. Su žnyplių pagalba viskas vyks daug greičiau, nes nereikės lėkštės pasidėti ant stalo norint ją pasipildyt – žnyplėms reikalinga tik viena ranka. Niekas taip neerzina, kaip grūstis prie stalo bandant pasipildyti lėkštes!

Na, o gal Jūs dar turite patarimų iš savo patirties, kaip surengti neprilygstamą terasos vakarėlį? Būtinai pasidalinkite komentaruose!

Tobulinkime savo, kaip susibūrimų organizatorių įgūdžius ir patys smagiai leiskime laiką savo pačių rengiamuose vakarėliuose!

Daug smagių akimirkų!

P.S. Na ir dar vienas ekstra patarimas: jeigu koks nos svečių šuo netyčia apvers visą stalą, skubiai griebkite telefoną ar fotoaparatą ir fiksuokite akimirkas, kaip svečiai tvarkosi su nutikusia „katastrofa“! Jums taip sureagavus, sėkminga vakarėlio atomazga, daug juoko ir nuostabūs prisiminimai – garantuoti!

Su šiltais linkėjimais,

Logo ekoseses

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

P.S. Dalis nuotraukų yra iš Adobe stock

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one × 1 =