Terasos madų tendencijos 2022-siais

Naujausios terasos madų tendencijos 

 

Šiltuoju sezonu lauko terasa/ balkonas tampa pilnaverte mūsų namų dalimi. Juk visi labai norime, jog šis poilsio plotas būtų kuo jaukesnis ir džiugintų akis. Todėl siūlome atkreipti dėmesį į naujausias terasų madų tendencijas (galioja ir balkonams) prieš perkant naujus lauko baldus ar aksesuarus.

1. Augmenija

lauko baldai, sofa, foteliai, pinti baldai

Augalai dabar populiarūs kaip niekada anksčiau. Vis nauji žaliuojantys plotai atsiranda miestų skveruose, prekybos centruose, net ir restoranai virsta milžiniškais šiltnamiais, todėl ne išimtis ir mūsų terasos bei balkonai. Nebijokite įvairovės, terasoje statykite įvairaus dydžio vazonus ir lovelius, kad juose būtų galima auginti ir dekoratyvines gėles, ir vaistažoles ar prieskonius. O jei neturite laiko rūpintis gėlėmis, bet nenorite atsilikti nuo tendencijų, neužmirškite dirbtinių augalų – jie atlieka tą pačią estetinę funkciją ir nereikalauja jokios priežiūros (gal tik po dušu pasiprašys kokį kartą metuose:)).

 

2. Supimosi magija

kabantis krėslas, pakabinamas krėslas, lašas, kiaušinis, krėslas, supamas krėslas

Gyvenimo magija slypi mažuose dalykuose, vienas jų – atsipalaidavus susisukti į kokoną ir lengvai pasiūbuoti. Šiemet vieni madingiausių lauko baldų yra kabantys krėslai ir prie lubų tvirtinamos supynės, o smagiausia, kad jie puikiai dera ir atrodo bet kur, nesvarbu, ar tai būtų kaimo sodybos terasa, ar šiuolaikiškas balkonas mieste. Kabantys krėslai ir supynės suteiks jūsų poilsio plotui bohemišką įvaizdį, o norint dar labiau pagyvinti vaizdą, padės lauko pagalvėlės bei jaukus pledukas.

 

3. Medžiagiškumas

lauko baldai, sofa, foteliai

Šiemet labai madingos tvirtos ir ilgaamžiškos medžiagos, todėl perkant lauko baldus, siūlome atkreipti dėmesį į lauko baldus metaliniu ar mediniu korpusu. Prie tokių baldų lengva derinti kitus aksesuarus, nesvarbu, ar savo lauko terasoje / balkone labiau mėgstate minimalizmą, ar esate boho stiliaus šalininkas. Taip pat verta paminėti tokias medžiagas kaip džiutas ir ratanas, kurios yra labai populiarios dėl savo natūralios, prie visko derančios tekstūros. Prie bet kokio dizaino lauko baldų pritaikysite pinto ratano kabantį krėslą ar šviestuvą papuoštą džiuto elementais.

 

4. Tvarumas ir ekologija

Visi esame raginami prisidėti prie mūsų planetos tausojimo tiek, kiek leidžia kiekvieno išgalės. Suprantame, kad ne kiekvienas nori savo terasoje laikyti komposto dėžę, tačiau galime būti ekologiškais kitaip, pavyzdžiui, įsigydami tvirtus lauko baldus, kurių nereikėtų kas porą metų keisti į naujus, šitaip apsaugant mūsų Žemę nuo nereikalingų šiukšlių. Tvarumas yra ir bus madingas dar daug daug metų į priekį, tad niekada neprašausite įsigydami kokybiškus lauko baldus.

 

5. Apšvietimas

Belaidis lauko šviestuvas Boho

Dar viena, niekada nesenstanti tendencija – jaukus lauko terasos / balkono apšvietimas. Girliandos, toršerai, žibintai ir modernieji šviesą skleidžiantys vazonai yra skirti būtent tam, kad lauko erdvės apšvietimas būtų malonus ir sukurtų magišką atmosferą, o vakarais norėtųsi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, išsitiesus ant savo patogių lauko baldų. Mėgautis romantiška šviesa galite net tada, jei savo terasoje ar balkone neturite elektros įvado – tai jokia ne problema, nes mūsų parduotuvėje rasite belaidžių šviestuvų su pakraunamomis baterijomis.

 

6. Neutralios spalvos ir formos

lauko baldai, pietu stalas, kėdės

Nudžiuginsime minimalizmo gerbėjus – šiais metais lauko baldų pasaulyje ir vėl dominuoja neutralios spalvos bei subtilios formos. Taip yra dėl to, jog blankesni, pavyzdžiui, pilki, juodi, smėlio spalvos atspalviai yra praktiški, prie jų lengva derinti kitus aksesuarus bei medžiagas. Tas pats yra ir su formomis, minimalistiniai, ramių linijų lauko baldai lengvai atras vietą prie bet kokios architektūros statinio, nuo daugiabučio miegamajame rajone iki nuosavo namo gamtoje. Vis dėlto, jei bendras vaizdas atrodo per plokščias ir kažko trūksta, tuoj paaiškinsime, kaip tai išspręsti. 

 

7. Išraiškingi aksesuarai

Šviestuvas MARAKEŠAS, terasoms, lauko švuestuvas, girlianda, balkonui

Šiais metais madingi gyvi interjerai bei eksterjerai, tad savo lauko terasą / balkoną drąsiai dekoruokite daiktais, atspindinčiais jūsų asmeninį skonį. Lauko baldus puoškite savo mėgstamų spalvų pagalvėlėmis, ant stalo pastatykite dailią vazą, o palubes ar balkono atbrailas apkarstykite girliandomis. Į madą vėl grįžta maloniai plevenančios lauko užuolaidos, jūsų erdvei galinčios suteikti privatumo, jaukumo bei elegancijos, o gal net šiek tiek apsaugotų nuo vabzdžių (dėl to, deja, negalime garantuoti :)). 

 

Tačiau vis tik svarbiausia: nepamirškite savęs ir to, kas gražu būtent jums. 

 

Jei jūsų nesužavėjo nei viena naujausia mūsų aprašyta tendencija, nenusiminkite – klasika ir minimalizmas niekada neišeina iš mados. Kiekvieną lauko terasą ar balkoną neabejotinai puošia dailių formų pietų lauko baldai ar solidus minkštų lauko baldų komplektas bei šiek tiek žalumos. Kad ir kokios tendencijos vyrautų pasaulyje, vienintelė taisyklė planuojant terasos stilių yra tokia, kad dizaino elementai turėtų atspindėti jūsų asmeninį stilių bei poreikius ir tapti tarsi namų interjero pratęsimu.

Su šiltais linkėjimais!

Logo ekoseses

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

18 − 15 =