Pavasariniai sodo ir daržo darbai

Kokius darbus svarbu atlikti sode ir darže pavasarėjant?

Tik pasirodžius pirmiesiems pavasario saulės spinduliams, mintimis nuklystame į vasarą… Svajojame, kaip sėdėsime lauko fotelyje ir šildysimės saulės atokaitoje. Galbūt dar kramsnosime obuolį nuo čia pat sode augančios obels.

Tam, kad ši svaja išsipildytų, pirmiausia turime šiek tiek padirbėti. Tad kokius darbus sode ir darže atlikti dabar, kad vasarą galėtume atsipūtę mėgautis poilsiu?

 

DARŽO DARBAI PAVASARĮ

 

Dirvožemio paruošimas

Pirmasis žingsnis – tinkamai paruošti dirvožemį sėjai ir sodinimui.

Pasiraitokite rankoves ir imkitės rauti piktžoles bei surinkite po žiemos užsilikusius lapus. Juos galite kuo puikiausiai kompostuoti. Šviežias kompostas iš užsilikusių lapų taps puikia trąša bet kokiems augalams ar gėlėms. Tiesa, tokio komposto rūgštingumas ganėtinai didelis, todėl jį reikėtų praskiesti nedideliu kiekiu kalkių.

Daržo darbai pavasarį, daržo patarimai, daržo darbų patarimai, pavasario darbai darže

 

Sėja ir sodinimas

Kai dirvožemis jau paruoštas, metas pradėti sėti sėklas ir sodinti sodo gėles. Ar jau apgalvojote, kokiomis žolelėmis gardinsite patiekalus? O kurių gėlių žiedais norėsite grožėtis vasarėjant? 

Pavasario pradžioje persodinimui į šildomus šiltnamius arba auginimui namuose sėkite: saldžiąsias paprikas, anksti sunokstančius pomidorus, įvairių veislių svogūnus ir ankstyvąsias gėles (pavyzdžiui, petunijas, begonijas, našlaites).

Antroje kovo pusėje šiltnamiuose jau galite sėti: špinatus, salotas, ridikėlius, ankstyvąsias morkas, garstyčias, krapus. Taip pat kovo pabaigoje pradėkite sodinti, dauginti, persodinti vasarą ir vėliau žydinčias daugiametes gėles.

Ar jau pagalvojote, kur sodinsite gėles ir kitus augalus, skirtus Jūsų terasai? Kviečiame apsižvalgyti mūsų vazonų asortimente.

 

Sėja, sodinimas, augalų sodinimas, gėlių sodinimas, pavasario daržo darbai, daržo darbų patarimai

 

SODO DARBAI PAVASARĮ

 

Vaismedžių ir vaiskrūmių genėjimas

Metas atgaivinti ir sodo medelius bei palengvinti jų naštą!

Tam, kad vaisių derlius džiugintų, pašalinkite sausas, išlūžusias ir ligotas ar pažeistas vaismedžių bei vaiskrūmių šakas. Nupjovus didesnes – patepkite žaizdos vietą specialiu sodo tepalu tam, kad į ją nepakliūtų kenkėjai. Po genėjimo pagerės oro cirkuliacija, o vaismedis / vaiskrūmis galės išmaitinti visus užsimezgusius vaisius. 

Apie tai, kaip teisingai genėti galite plačiau skaityti mūsų straipsnyje -> 5 pagrindinės vaismedžių genėjimo taisyklės 

 

Vaismedžių ir vaiskrūmių genėjimas, genėjimo patarimai

 

Vaismedžių ir vaiskrūmių purškimas

Mūsų sodo medelius ima pulti pikti kenkėjai, nuo kurių patys medžiai apsisaugoti negali. Dėl to juos apsaugoti yra mūsų pareiga.

Profilaktiškai nupurkškite vaismedžius bei vaiskrūmius preparatais, kurie apsaugo nuo grybinės kilmės ligų. Tinkamiausias laikas purškimui yra tuomet, kai oro temperatūra pakyla bent 10 laipsnių šilumos. Svarbu įsidėmėti, jog preparatų nuo kenkėjų negalima naudoti medžių žydėjimo metu, nes taip galime pakenkti pumpurams ir bitėms.

Hmm, taip nesinori savo mylimiems vaismedžiams naudoti cheminių preparatų, tiesa?  Tačiau apsaugoti juos nuo kenkėjų reikia, tad dalinamės su Jumis naminio mišinio receptu. Jį rasite mūsų straipsnyje -> Pavasarinio medžių purškimo mišinio receptas be chemijos.

 

Vaismedžių purškimas, vaiskrūmių purškimas, purškimas nuo kenkėjų

 

Vejos atgaivinimas

Taip gera vasarą basomis braidyti po rasotą, vešlią, sodriai žalią veją…Tačiau tam, kad ji būtų išties vešli ir sodriai žalia, prieš tai turime ją atgaivinti.

Pirmiausia, atsikratykite piktžolių rankiniu būdu arba naudodami herbicidus. Tuomet švelniai pakedenkite veją vėduokliniu grėbliu, nes ji nuolat tankėja ir ilgainiui šaknų raizgalynė pavirsta į storą veltinį. 

Taip pat atlikite aeravimą – tai oro tiekimas žolės šaknims. Specialus prietaisas subado paviršių ilgais peiliais ir išpeša seną, sudžiūvusią žolę. 

Negana to, kad veja būtų tanki, sodriai žalia ir sveika, ją reikia tręšti. Tai geriausia atlikti, kai oro temperatūra įšils ir veja pradės aktyviai augti. Tuomet bus greičiau įsisavintos maisto medžiagos. 

 

Žalia veja, vejos atgaivinimas, aeravimas, vejos tręšimas


Terasos paruošimas / atnaujinimas

Nupūskite dulkes nuo lauko terasos baldų ar išneškite juos į lauką, jei žiemą sandėliuojate kitur. Praėjusiame straipsnyje pasidalinome 5 patarimais, kaip nesudėtingai ir be didelių išlaidų atgaivinti bei iš naujo prisijaukinti savo lauko terasą

Ups! Pastebėjote, jog Jūsų turimos lauko sofos koja kliba? O gal komplekto spalva prarado sodrumą? Tegul su pavasariu į Jūsų terasą atkeliauja nauji lauko baldai.

O šalia naujų baldų, turbūt norėtųsi ir dekoro detalių, kurios suteiktų kiemui šviežumo ir gyvybės? Juos taip pat rasite mūsų asortimente -> lauko kilimai, šviestuvai, pagalvėlės ir kiti dekoro elementai

 

Lauko baldai, terasos baldai, lauko baldų komplektas

 

Na štai, kai sodo ir daržo paruošiamieji darbai atlikti, galime šiek tiek atsipūsti, mėgautis atėjusiu pavasariu ir grožėtis pamažu augančiais augalais ir pražystančios sodo gėlėmis.

 

Gražaus ir saulėto pavasario linkėdamos,
Eko sesės

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − seven =