Kaip tinkamai pasiruošti terasos sezonui?

Keturi neįkainojami patarimai, kaip paruošti terasą sezonui, kad neturėtumėte jokių rūpesčių!

Jau ant nosies pavasaris, tuoj vakarus norėsime leisti terasoje arba balkone. Pats laikas tuo pasirūpinti! Pakalbinome kelias pažįstamas poras, kaip jos ruošiasi naujam terasų sezonui ir nuo ko pradeda. Nė nesitikėjome, kad gausime tiek vertingų patarimų, nors pačios ne pirmi metai turime nuosavą terasą.

1. Pirmiausia – revizija

Pats laikas patikrinti, kaip per žiemą išsilaikė balkono arba terasos baldai, kas tiks iš praėjusių metų, kokia lauko tekstilės ir aksesuarų būklė ir pan. Žinodami, ką turite, greičiau, pigiau ir paprasčiau pasiruošite naujam sezonui.

Kadangi pirkome kokybiškus lauko baldus, pavasariop nusprendėme tiesiog atnaujinti tik terasos aksesuarus. Taigi išsirinkome, ko mūsų, manymu, trūko, ir džiaugėmės, kokie bus smagūs vakarai. Tačiau kokia atmintis yra pasalūnė! Ko išties reikėjo, nenusipirkome, tačiau kai kuriuos daiktus dabar turime du… Vis dėlto reviziją turėjome padaryti prieš pirkdami.

/Joana ir Vygantas/

2. Planuokite. Ir dar kartą planuokite

Nors ir kaip nuobodžiai skamba, po revizijos labai svarbu kruopščiai suplanuoti, ar norite ką keisti terasoje arba balkone, ką ketinate keisti, galų gale kaip ir kiek laiko planuojate ten praleisti ir t. t. O tada surašyti, kokius daiktus turite ir ką planuojate pirkti.

Ypač svarbu suplanuoti, jei ketinate keisti lauko baldus – na, pirmiausia dėl to, kad nebūtinai juos gausite iš karto, galbūt teks laukti kurį laiką užsakymo. O kai nėra baldų, sunku ir visa kita parinkti.

Vieną vakarą nusprendėme tinkamai pasiruošti vasaros sezonui, tad nulėkėme į parduotuvę. Išsirinkome viską, ko reikia, ir dar sutaupėme, nes radome prekių su nuolaida. Negalėjome atsidžiaugti. Kai pradėjome dėlioti pirkinius, supratome, kad daug nereikalingų ir tarpusavyje nederančių daiktų nusipirkome. Jautėmės taip pat, kai nueini į parduotuvę tuščiu skrandžiu, o grįžęs supranti, kad nusipirkai daug produktų, bet jie nesuderinami ir vis tiek nėra iš ko normalaus patiekalo gaminti! Supratome, kad ypač tokius pirkinius reikia kruopščiai suplanuoti, netgi pasidaryti sąrašą.

/Loreta ir Algimantas/

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore, nauda buti lauke, vitaminas D

3. Ką auginsite?

Vieni mėgsta gausiai sodybas ir balkonus apsodinti augalais ir gėlėmis, kiti išvis neaugina arba patiki tai specialistams. Žinoma, kiekvienam pagal pomėgius, laisvą laiką, finansus ir poreikius. Kaip bebūtų, kruopščiai suplanuoti reikia ir apželdinimo darbus, ir augalus, kuriuos sodinsite, ir prie jų derančius aksesuarus.

Kai persikraustėme į nuosavą namą, džiaugiausi, kad galėsiu prisodinti daugybę gėlių, daržovių ir kt. Vyrui tai mažiau rūpėjo, bet palaikė, jei man patinka. Taigi visą žiemą parduotuvėse ir internetu pirkau sėklas, vazonus, trąšas ir kt. Pavasariop pradėjau daiginti.

O kai atėjo laikas sodinti, supratau, kad vargau ir išlaidavau be reikalo, nes planas mano mintyse visiškai nesutapo su realybe: tiesiog neapgalvojau kai kurių dalykų, tarkim, kad vieniems augalams netinka kitų kaimynystė, pavėsis ar pernelyg saulėta vieta arba kad šiltnamyje nėra tiek vietos.

Norėjau daug, išėjo chaosas, jokio stiliaus, supratau, kad net augalai turi tarpusavyje derėti. Kitais metais buvau gudresnė, netgi nubraižiau sodybos gėlių planą! Taip atsirado daugiamečių augalų, terasoje puikiai įsikomponavo prieskoninės žolelės, o pavasarį manęs nebeištinka panikos priepuoliai, kur sodinti daigus.

/Rita ir Jonas/

4. O ką vaikai?

Jei turite vaikų, planuodami arba atnaujindami terasos interjerą nepamirškite kampelio jiems. Juk suaugę gali sėdėti prie stalo visą vakarą ir šnekučiuotis, o mažyliams greitai tampa nuobodu. Vaikų erdvė nebūtinai turi būti pačioje terasoje, tačiau taip, kad būtų gerai matoma suaugusiems. Na, o dabar, kai pradeda nutirpti sniegas, būtent tas metas, kai pats laikas atnaujinti, papildyti arba apskritai pakeisti vaikų erdvę, juk jiems augant poreikiai keičiasi.

Kol neturėjome vaikų, nepagalvojome apie atskirą erdvę jiems. Bet jie yra nenuoramos, nenusėdi vietoje. Taigi vieną pavasarį kieme atsirado supynės, kitą vasarą pripučiamas baseinėlis, galiausiai per pirmąjį karantiną sustojus viešam gyvenimui tėtis įgyvendino savo vaikystės svajonę turėti žaidimų namuką. Na, jis ne medyje, bet ganėtinai aukštai nuo žemės įrengtas. Vaikams smagu. Prisipažinsiu, kartais su vyru nueiname ten išgerti kavos ir tiesiog pasikalbėti…

/Julija ir Viktoras/

Na, o dabar laikas šluotai ir būsite visiškai pasirengę naujam terasos sezonui!

Su šiltais linkėjimais!

Logo ekoseses

 

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twenty − 3 =