Ką svarbu žinoti planuojant lauko terasos įsirengimą?

Kaip tinkamai suplanuoti lauko terasos įsirengimą?

Šiltuoju metų laikotarpiu lauko terasa arba balkonas tampa pačia maloniausia vieta atsipalaidavimui ir pasibuvimams su šeima ir draugais. O svarbiausia, nereikia niekur toli važiuoti! Ši fantastiška poilsio zona su visais patogumais laukia vos peržengus namų slenkstį. Planuojantiems įsirengti svajonių lauko terasą gali kilti nemažai klausimų, todėl Eko sesės skuba į pagalbą. Pasidalinsime per ilgametę patirtį sukauptais baziniais patarimais, kad terasos planavimas jums būtų kuo paprastesnis ir malonesnis.

Lauko terasos plotas

Jei turite balkoną arba jūsų lauko terasos ploto galimybės yra ribotos, tuomet reikėtų susidėlioti prioritetus ir apgalvoti, kurių lauko terasos sudedamųjų jums tikrai reikia (jas aptarsime vėliau pastraipoje “Terasos vizija”). O jei turite didelį kiemą ir galite įsirengti kokio tik norite dydžio terasą, rekomenduojame labai nesivaržyti ir palikti laisvos erdvės fantazijai, kad poreikiams užaugus nepasidarytų ankštoka.

Lauko baldai Sočiai pailsėk

Grindų danga

Akivaizdu, vienas svarbiausių žingsnių, planuojant įsirengti lauko terasą, yra grindų dangos pasirinkimas. Ko gero, populiariausias pasirinkimas yra medinės terasos lentos. Jų paviršius yra jaukus vaikštant basomis, be to saulėkaitoje tokios grindys labai neįkaista. Tačiau reikia nepamiršti, jog už tokį malonumą teks atsilyginti – medines grindis reikia mylėti: reguliariai impregnuoti, šlifuoti ir kitaip prižiūrėti.

Kompozitinė terasos danga (WPC), pagaminta iš medienos ir plastiko mišinio, yra puiki alternatyva medinėms terasos lentoms, nes vizualiai atrodo panašiai, bet yra labai praktiška dėl savo atsparumo drėgmei ir įbrėžimams.

1000 plyteliu, terasa, terasos plyteless

 

Trečias, klasikinis variantas, yra akmens masės plytelės. Jos yra labai ilgaamžiškos ir atsparios aplinkos veiksniams, be to jas paprasta prižiūrėti, valyti. Vis dėlto, lauko plytelės turi savų niuansų, apie kuriuos Jus geriausiai pakonsultuos šios srities ekspertai:  https://www.1000plyteliu.lt/

Stoginė ir stiklinimas

Svarbu apgalvoti, kurioje kryptyje pagal pasaulio šalis bus jūsų terasa arba balkonas. Jei kryptis pietų/pietvakarių, tuomet galėsite džiaugtis didžiausiu saulės kiekiu ir gal net susigundysite įsirengti gultus saulės vonių terapijoms. Vis dėlto, ne visiems patinka vidurvasario saulės karštis, todėl būtų galima pasvarstyti apie stoginę, kuri suteiktų gaivų pavėsį bei apsaugotų jus ir jūsų lauko baldus nuo kaitrios saulės ir nenuspėjamo lietaus. Beje, stogas gali būti įrengiamas tik virš dalies terasos, tad uždengtoje pusėje galima būtų turėti kampelį apsaugotą nuo kritulių, o atvirojoje – degintis. O jei jūsų nežavi nei saulėkaita, nei vėjas, ir savo jaukioje oazėje norite leisti laiką bei auginti gėles ištisus metus, vertėtų pagalvoti apie terasos/ balkono stiklinimą. Per ilgus metus šioje srityje taip pat pažinome ekspertus: https://www.gampre.com/

Terasos vizija

Norint susidaryti aiškią savo terasos viziją, reikėtų atsakyti į keletą klausimų, kam bus naudojama terasa:

  • Ar mėgstate lėtai gurkšnoti kavą arba skaityti gryname ore? Jei taip, terasoje jums bus reikalinga poilsio zona, kurią sudarytų minkšti lauko baldai, sėdmaišiai arba kabantis krėslas.
  • Ar terasoje valgysite, ar jums reikalingi pietų (valgomojo) lauko baldai? Kokio dydžio stalas turėtų būti? Kiek jūsų šeimoje asmenų ir ar dažnai pasikviečiate svečių?
  • Ar jūsų lauko terasoje bus laikomas grilis? Jei taip, vertėtų pagalvoti, kurioje vietoje jis stovės, be to gali prireikti ir papildomo staliuko ar spintelės patogiam gaminimui bei grilio reikmenims sandėliuoti.
  • Ar planuojate terasoje auginti augalus, jei taip, turbūt jums reikalingi stilingi, prie baldų derantys vazonai?
  • Ar savo lauko terasoje / balkone norėtumėte privatumo? Jei taip, galbūt būtų verta pasvarstyti apie dirbtinius augalus, žaliuojančius ištisus metus ir apsaugančius nuo pašalinių žvilgsnių?
  • Ar planuojate leisti laiką savo terasoje vakarais? Jei taip, neužmirškite ir apie elektros instaliaciją būsimiems šviestuvams, be to rekomenduojame įsirengti bent kelis elektros lizdus. Taip pat apgalvokite, kokie lauko šviestuvai atitiktų jūsų poreikius: galbūt pakaks jaukios lempučių girliandos, o gal norisi modernaus pastatomo arba klasikinio kabančio šviestuvo? Na, bet jeigu elektros instaliacijai galimybės ar noro nėra, irgi ne problema! Rinkitės belaidžius lauko šviestuvus.
  • Ar vaikai leis laiką jūsų terasoje? Jei taip, galbūt reikėtų suprojektuoti žaidimų zoną su drėgmei atspariu lauko kilimu arba sėdmaišiais, kad mažiesiems būtų jaukiau ir patogiau.

lauko baldai, sofa, foteliai, pinti baldai

Tikimės, jog pasidarė aiškiau ir drąsiau, tad pirmyn rinktis medžiagas ir baldus, kad kuo greičiau galėtumėte mėgautis savo ramybės oaze 🙂 O jeigu renkantis lauko baldus ar aksesuarus sudvejosite ar išsiskirs šeimos narių numonė, drąsiai susisiekite su mumis – patirties turime daug, tad tikrai pagelbėsim išsirinkti 🙂

Su šiltais linkėjimais!

Logo ekoseses

 

 

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

18 + 3 =