Ekspertų patarimai teisingam lauko baldų pasirinkimui

Lauko baldų sezono mados

Lauko baldų pasaulyje esame jau 12 metų. Stebime, kaip kinta lauko baldų gamybos būdai, kaip keičiasi dizaino sprendimai, kiek dėmesio gamintojai skiria ergonomiškumui. Taip neatsiliekame nuo pasaulinių tendencijų, tačiau jas būtinai adaptuojame mūsų klimato sąlygoms. Šįkart apžvelkime, kokie vėjai siaučia pasaulinėse lauko baldų madose ir išsirinkime, ką galima būtų pritaikyti savo terasai.

1. Lauke kaip namie

Visose didžiausiose interjero ir eksterjero madų parodose, kurios buvo skirtos 2020-ųjų tendencijoms atspindėti, buvo labai aiškiai stebima interjero ir eksterjero draugystės linija. Ribos tarp namų vidaus ir išorės praktiškai neliko. Terasa – tai vidaus interjero tęsinys ir idealiu atveju atitinka interjero stilistiką. Jei anksčiau terasos buvo traktuojamos kaip kažkas atskiro, kaip priedas prie namo, tai šiandien apie savo terasą, kiemą ar kitą lauko erdvę galvokite kaip apie papildomą kambarį namuose ir skirkite jam tiek pat dėmesio. Juk neretai terasa ar kiemas – tai pirmoji vieta, kurią pamato svečiai. Daugiau jokių ribų – terasa, tai erdvė Jums, Jūsų šeimai, Jūsų svečiams. Tebūnie ji jauki, patogi ir graži. 

2. Maksimalus komfortas

Lauko baldų profesionalai sutartinai teigia: pagrindinė lauko baldų mados tendencija – nesenstantis, nesibaigiantis ir amžinas komfortas. Nesvarbu, kokios medžiagos ir spalvos madoje, viskas turi būti patogu! Lauke turi būti taip pat gera, kaip namuose. Tad atkreipkite dėmesį į savo lauko baldų patogumą! Šiandien yra daug medžiagų, iš kurių gaminami baldai puikiai tinka naudoti lauko sąlygomis, tad nebėra prasmės kankintis ant plastikinių kėdžių ar medinių suolų. Na, bent jau pasirūpinkite impregnuotomis minkštosiomis dalimis!

3. Terasos aksesuarai

Kadangi jau sutarėme, kad lauke turi būti taip pat patogu, kaip namuose, teks pasirūpinti ne tik patogiais lauko baldais, bet ir terasos aksesuarais. Šviestuvai, žvakės, saulės energija įkraunamos lemputės, kilimai (ar žinote, kad yra specialūs polipropileniniai kilimai, skirti naudojimui lauke?), spalvingos pagalvėlės – visa tai kuria jaukumo įspūdį, suteikia terasai išskirtinumo. Papuoškite savo lauko baldus spalvingomis pagalvėlėmis – nustebsite, kaip pasikeičia baldo “veidas”. Nebijokite spalvų!

Tam tikri puošybos elementai gali keliauti iš namų į terasą ir atvirkčiai, o kai kurie bus išskirtinai pritaikyti terasos gyvenimui, pvz. lauko augalų vazonai. Ekperimentuokite ir susikurkite savo nepakartojamą terasos jaukumą aksesuarų pagalba!

4. Lauko baldai turi suteikti “pabėgimo” įspūdį

Dauguma mūsų daug dirba, skuba, lekia ir, deja, niekaip neranda laiko sau. Kartais  tikrai atrodo, kad laikas sau – tai misija neįmanoma. Tačiau visuomet svarbu atrasti minutėlę atokvėpio sau asmeniškai. Juk net po nedidelės pertraukėlės visos problemos sprendžiasi kažkaip greičiau ir sklandžiau, nesutarimai su artimaisiais atrodo išsikvepia, protas aiškiau generuoja mintis. Nepamirškite – laikas sau – ypatinga dovana. Terasa gali būti ta ypatinga Jūsų vieta. Susikurkite jaukią ir patogią aplinką terasoje ir garantuoju – kojos pačios nuneš jus ten pailsėti. Visiškam pabėgimui puikiai tinka pakabinami krėslai, hamakai, supamos kėdės, supynės. O kur dar gryno oro nauda!

5. Laikas drauge

Terasa – ypatinga vieta. Ji prisitaiko prie jūsų poreikių: būna užuovėja jaukioms šeimos popietėms; gali tapti pabėgimo vieta jums asmeniškai, kai reikia laiko sau; bet gali būti ir nuostabių, draugiškų susibūrimų vieta. Juk vien tik pagalvojus apie šiltą vasaros vakarą terasoje su draugais, kažkaip nuotaikos rodyklė iškart šauna pozityvaus nusiteikimo link.

Taigi, kalbant apie lauko baldų madas – šventinės nuotaikos kūrimas ir laikas drauge – dar vienas lauko baldų pasaulio mados šauksmas. Tobuluoju atveju terasoje turi būti dviejų rūšių baldai: poilsinėje zonoje – minkšti lauko baldai (sofos, foteliai, patogūs krėslai) išskirtiniam poilsiui ir valgomojoje – pietų stalai su patogiais foteliais ar krėslais jaukiam pietavimui, vakarieniavimui. Jeigu dėl erdvės stokos terasoje nepavyksta įkurdinti dviejų atskirų zonų, t.y. poilsinės ir valgomosios, tuomet galima rinktis variantą „du viename“ – sofą su paaukštintu stalu. Tuomet turėsite ir poilsiui skirtą baldą, ir pietausite patogiai.

Na, tačiau mano asmenine nuomone, net neturint lauko baldų, ar turint tik žemutį staliuką – vis tiek kvieskitės draugus į svečius, smagiai leiskite laiką, ilsėkitės ir skleiskite gerą nuotaiką visur ir visada! Gražaus Jums 2020-ųjų terasos sezono!

Su šiltais linkėjimais,

Logo ekoseses

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

P.S. Dalis nuotraukų yra iš Pinterest.com

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

thirteen − two =