9 patarimai, kaip išsirinkti Jums tinkamiausius lauko baldus

Labai džiaugiamės, kad šiltuoju metų laiku vis daugiau mūsų „atranda” lauko erdves. Juk ne paslaptis, kad buvimas lauke yra tobulas poilsis tiek kūnui, tiek žmogaus psichinei sveikatai (plačiau apie gryno oro naudą kviečiame paskaityti straipsnyje 7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore). Ar tai būtų terasa, ar balkonas, ar tiesiog trinkelėmis klotas kiemas, ar sodas su vaismedžiais ir žole – visuomet galima išsirinkti Jums tinkamiausią lauko baldų komplektą, dekoruoti erdvę ir gryname ore leisti kuo daugiau laiko.

Pakabinamas-lauko-kreslas-ekoseses

Renkantis lauko baldus kyla įvairių klausimu, o neretai ir padaroma klaidų, dėl kurių po to tenka gailėtis. Siekiant jų išvengti, dalinamės savo ilgamete patirtimi ir šįkart pateikiame net 9 patarimus, kaip išsirinkti būtent Jums tinkamiausius lauko baldus.

1. Gerai apgalvokite, ką labiausiai mėgstate veikti lauke?

Šis patarimas yra bene svarbiausias renkantis lauko baldus. Jeigu mėgstate kepti patiekalus lauko kepsninėje – Jums tikrai reikės lauko baldų su komfortabiliu stalu, prie kurio būtų patogu valgyti ir, žinoma, patogių fotelių arba kėdžių prie išsirinkto stalo.

O gal Jūs terasoje daugiausiai laiko praleidžiate poilsiaudami, gerdami kavą ar arbatą? Tuomet Jums labiau tiks komplektas su sofa, ant kurios galėsite patogiai ištiesti kojas ir prigulti. Tais retais atvejais, kai užsuks svečiai, pakaks ir mažo staliuko – juk lėkštes ir rankoje galima palaikyti, ar ne?

Galbūt Jums prioritetas – saulės vonios ir pirmiausiai jums reikia saulės gulto? Arba, pavyzdžiui, mėgstatę laiką vienumoje ir labiausia svajojate įsitaisyti supamame krėsle? Taigi, gerai apsvarstykite, pasitarkite su šeima, kokie yra Jūsų laiko leidimo lauke mėgstamiausi būdai. Mūsų pagrindinis patarimas – baldus rinkitės SAU, ne svečiams – tuomet niekada neprašausite!

Išsirinkite Jums labiausiai patinkančius lauko baldus:

2. Kokio dydžio yra Jūsų lauko erdvė?

Prieš renkantis lauko baldus labai svarbu yra įsivertinti savo lauko erdvės dydį. Jeigu turite didelę terasą – galite įsirengti atskirai ir poilsio, ir valgomojo zonas su skirtingais lauko baldais. Tačiau jei Jūsų lauko erdvė ribota, tuomet, žinoma, reikės gerai apgalvoti, kokia veikla terasoje Jums teikia didžiausią malonumą ir rinktis vieną komplektą (vadovaujantis 1-mu patarimų punktu) arba spręsti situaciją  „du viename” lauko baldų pasirinkimu (plačiau apie šį variantą 9-tame patarimų punkte).

3. Rinkitės lengvai prižiūrimus baldus

Lauko baldai turi tarnauti Jums, o ne Jūs lauko baldams, tad renkantis lauko baldus būtinai pasidomėkite, ar nėra sudėtinga jų priežiūra. Ne paslaptis, kad, pavyzdžiui, medinius lauko baldus ar jų detales reikės labiau prižiūrėti nei aliuminio rėmo lauko baldus. Metaliniai baldai negalės būti lietuje, nes ilgainiui ims rūdyti ir pan. Taip pat svarbu pasidomėti ir lauko baldų audiniais – ar jie lengvai valomi, ar pritaikyti naudojimui lauko sąlygomis (impregnuoti), ar galima juos skalbti (ar turi užtrauktukus)?

Aplinkos sąlygoms atsparūs lauko baldai:

4. Pagalvokite, kur sandėliuosite lauko baldus žiemą?

Dar prieš įsigyjant lauko baldus reikėtų pasidomėti pagrindinėmis baldų savybėmis, pasiklausti pardavėjo, ar galės baldai žiemoti lauke? Jei lauko baldai kokybiški, greičiausiai neturėsite problemų juos palikti lauke – pakaks tik lauko baldų uždangalo. Tokiu atveju žiemai į sausą vietą pakaks sunešti tik minkštąsias lauko baldo dalis.

Jei vis tik nuspręsite sandėliuoti baldus ne lauke, pasidomėkite, kiek tam turite vietos, ar tilps baldai numatytoje vidaus erdvėje. Galbūt tuomet praverstų pagalvoti apie vietą taupančius baldus, tokius kaip lauko kėdės, kurios gali susimauti viena ant kitos ir sandėliouojant užimtų ypač mažai vietos.

Jeigu norite, kad lauko baldai Jums tarnautų ypač ilgai, žinoma, žiemos miegui verta juos įtaisyti kuo patogiau

Baldų priežiūrai Jums pravers:

5. Ar svarbi spalvų dermė?

Šis klausimas amžinas kaip pasaulis! Ar reikia derinti namo fasado, aplinkos spalvas su lauko baldų spalva? Vieni nori namo atspalvių tęstinumo ir būtinai derina baldo spalvą prie namo eksterjero spalvų. Kiti siekia visos namų stilistikos tęstinumo terasoje ir terosos stilių kuria identišką namų vidaus interjerui. Yra ir trečia teorija – terasa gali būti marga, kaip gamta ir nereikia nieko derinti.

Mūsų patarimas būtų toks – lauko baldus rinkitės savo namų stilistikos ir eksterjero atspalvių tonų (nebūtinai identiškų) o visą kitą dermę (ar chaosą) kurkite aksesuarų pagalba, nes pabodus juos lengvai pakeisite kitais. Tokiu atveju, panorėję terasos nuotaiką galėsite keisti kiekvieną sezoną!

6. Investuokite į kokybiškus lauko baldus

Sena patarlė byloja „skūpus moka dukart“. Taip yra ir su lauko baldais. Galima įsigyti tikrai pigų lauko baldų komplektą, nes juk „trumpa ta mūsų vasara“, tačiau labai dažnai labai pigu nėra kokybiška. Pigaus plastiko kėdės per porą sezonų veikiamos saulės UV spindulių susilpnės, ims trūkinėti, pigi PVC vytelė taip pat ilgai netarnaus. Tad mūsų patarimas būtų toks – pagrindinį komplektą, t. y. stalą ir sėdimąsias dalis pirkite tik gerai pasidomėję jų kokybe. Tuo tarpu pataupyti galite tokioms detalėms, kaip papildomi šoniniai staliukai, pufai ar aksesuarai, kuriuos lengvai pakeisite, kai jie atsibos.

Tačiau mes esame už tvarumą, tad geriau iškart pasirūpinti terasos įrengimu bent 10-čiai metų išties kokybiškais produktais.

Kokybiški lauko baldai, kuriuos jau pamilo mūsų klientai:

7. Prieš įsigyjant – išbandykite

Perkant lauko baldus, labai svarbu juos išsibandyti. Juk įsigyjate daiktą ilgam, tad jis turi būti patogus naudoti. Atkreipkite dėmesį, ar sėdimosios kėdžių ar fotelių dalys turi minkštas sėdimąsias ir atramines pagalvėles, ar sofų gylis jus tenkina, ar tikrai patogu sėdėti? Ar pakankamo dydžio stalas? Visi aspektai svarbūs, kad po to netektų nusivilti ir kankintis ilgais vasaros vakarais ant nepatogaus baldo.

8. Svarbu ne tik lauko baldai, bet ir dekoras

Kaip jau aptarėme, pagrindinis pirkinys Jūsų lauko erdvei, žinoma, yra lauko baldai. Tačiau ne mažiau svarbūs yra ir aksesuarai, kurie ypač puošia lauko erdvę. Patiesus lauko kilimą, apželdinus terasą (balkoną, kiemą…) augalais ar dirbtiniais augalais, pastačius ar pakabinus šviestuvus, pridėjus spalvingų pagalvėlių, pledukų, lauko erdvė nušvinta visai kitomis spalvomis. Aksesuarų pagalba lauke sukuriama jauki gyvenamoji erdvė, kurioje gera leisti laiką tiek su draugais, tiek vienumoje.

Jaukumo suteiksiančios dekoro detalės:

9. Pasidomėkite „du viename” lauko baldais

Jei vis tik Jūsų lauko erdvė labai ribota ir Jūs negalite turėti kelių atskirų terasos zonų, pvz. atskirai valgomojo ir poilsinės, yra sprendimas įsigyti lauko baldų komplektą „du viename”. Yra tikrai gražių baldų su patogiomis sofomis ir pakankamai dideliais stalais, kad būtų patogu ir valgyti, ir ilsėtis. Paprastai toks stalas būna priderintas prie sofos aukščio, tad yra ypač patogus naudoti.

Yra ir kitas sprendimas mažesnėms erdvėms – galima įsigyti stalą su patogiomis kėdėmis ar foteliais pietavimui ir, papildomai poilsiavimo akimirkoms pasirinkti kabantį krėslą ar gultą, kurie neužima daug vietos.

O jei Jūsų lauko erdvė ypač ribota – grįžtame prie minties, jog pirmiausia pasirūpinkite savimi. Galite pasistatyti patogų lauko fotelį su staliuku savo laiko leidimui lauke, o, užsukus svečiams, iš namų atsinešti papildomą kėdę ar sėdmaišį.

Mažoms erdvėms puikiai tinkantys lauko baldai:

Sėkmės renkantis Jums patogiausius lauko baldus ir daug nuostabių akimirkų lauke!

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

7 + one =