7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore. 2 PRIEŽASTIS

Būti gryname ore sveika – tai žino visi. Tačiau kuo tai naudinga Jums?

Tęsiame temą ir kviečiame susipažinti su dar viena priežastimi dažniau būti lauke.

 

2 PRIEŽASTIS.

BUVIMAS LAUKE MAŽINA STRESĄ

 

Stresą visi mes patiriame nuolat. Kasdien mūsų galva yra pilna projektų, minčių, susitikimų, derybų ir t.t. Mums pastoviai stresą kelia problemos darbe, ligos, kamščiai mieste ir pan.

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore, nauda buti lauke

Tačiau mes pamirštame, kad stresą sukelia ne tik negatyvūs reiškiniai, o ir iš pažiūros net malonūs dalykai…

Tai atostogų planavimas, didelės šventės, apdovanojimo atsiėmimas… Juk tai taip pat yra stresiniai veiksniai!

Per dieną susikaupusią įtampą, stresą ir minčių spiečių galvoje mes, žinoma, parsinešame namo. Tada negalime skirti tinkamo, kokybiško dėmesio savo šeimos nariams, greitai netenkame kantrybės, konfliktuojame su vaikais, o vakare dar ir sunkiai užmiegame! Ar pažįstama situacija?

Ir kur visa tai veda? Mokslininkai teigia, kad žmogaus kūnas, nuolat patirdamas stresą, ilgainiui nusialina ir išlenda visai nemalonios ir tikrai nepageidautinos pasekmės… Atkreipkite dėmesio į tokius, iš pirmo žvilgsnio, niekaip su kasdieninėmis situacijomis nesusijusius reiškinius: kūno svorio didėjimą, plaukų slinkimą, atminties pablogėjimą, hormonų pokyčius, bendrą imuniteto nusilpimą…

Taigi, nuo savo gyvenimo nepabėgsime, tačiau streso mažinimo priemonių ieškoti privalome!

 

Paprasta kasdieninė pagalba sau.

Pagrindinis streso lygį žymintis hormonas, yra kortizolis. Tyrimai rodo, kad pats paprasčiausiais būdas normalizuoti jo lygį organizme, yra laiko praleidimas lauke. Atlikti tyrimai patvirtina, kad pasivaikščiojimas gamtoje labai sumažina streso lygį, normalizuoja širdies veiklą, kraujo spaudimą.

2013 m. nustatyta, jog pasivaikščiojimas gamtoje, kur vyrauja žalia spalva, žmonių smegenis nuramina taip, tarsi jie būtų meditatyvioje būsenoje (tai parodė elektrocefalogramos).

 

7 Priežastys, kodėl verta daugiau laiko praleisti gryname ore, nauda buti lauke

Išvada.

Taigi, pasibuvimas laike nuramina, atpalaiduoja, praskaidrina mintis. Tačiau tik nuo Jūsų priklauso, ar ryšitės tokiam, atrodo, elementariam veiksmui: nors trumpam kasdien “išlįsti” iš savo namų, darbų ir

“atsistatyti”? Pakaktų trumpo vakarinio pasivaikščiojimo arba bent pasisėdėjimo savo kieme be jokių išmaniųjų įrenginių.

 

Taip, taip, žinome, mes labai neturime laiko. Tuomet gal pasivaikščiojimas galėtų tapti Jūsų pietų pertraukos įpročiu?…

Pastangos minimalios, o laimėtumėte tiek daug – sveikatą, puikią atmosferą šeimoje, laimingus vaikus, ramų miegą, produktyvų darbą kitą dieną… O viso to pasekoje, galbūt ir didesnį uždarbį? Pabandom?!

 

P.S. Mintis pamastymui… O gal verta įsigyti ar priglausti šunį? Bus ir draugas, ir motyvatorius kasdien išeiti į lauką. Laimėsite visi?

 

Kitų priežaščių laukite tęsinyje…

Su šiltais linkėjimais,

Eko sesės

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

20 + 12 =