Kaip išsirinkti Man tinkamiausius Lauko Baldus

Tikriausiai klausimas atrodo gana paprastas, tačiau… kai pradedame žiūrinėtis ir rinktis baldus SAU,

šis klausimas vis tik dažniausiai aplanko:

Kaip išsirinkti Man tinkamiausius Lauko Baldus

šiandienos pasirinkimų jūroje?

Jeigu jau pagalvojate apie lauko baldus, tai dažniausiai būna du variantai.

  • Pirmu atveju Jums labai pasisekė, nes tiksliai žinote, ko norite: kažkur matėte, labai patiko, jau seniai apie tokius svajojate ir t.t. Žinoma, tuomet tiesiog įsigyjate ir mėgaujatės vasara ?
  • antruoju atveju, Jūs žinote, kad reikia, norite kuo greičiau įsikurti terasoje, tačiau Jus glumina didžiulis pasirinkimas, neaišku, kuo skiriasi iš pažiūros net panašūs baldai ir jaučiatės šiek tiek pasimetę. Kadangi man būtent taip ir nutiko, noriu pasidalinti su Jumis savo patirtimi, kad jums būtų lengviau išplaukti iš pasirinkimų jūros ?

Prieš 10 metų, po namo statybų, vis dar vykstant terasos įrengimo darbams, atėjo laikas ir mums pagalvoti apie terasos baldus. Taip… Pasirinkimas didžiulis ir susipainioti tikrai labai lengva…

Kaip ir dažnam tūlam lietuviui, pagalvojus apie lauko baldus, pirmiausiai prieš akis iškyla mediniai lauko baldai. Tai tikrai šiltas, įprastas akiai vaizdas, lydėjęs mus daugelį dešimtmečių. Tačiau…

Pasisėmę iš kaimynų ir draugų patirties supratome, kad kiekvienas medinių badų savininkas yra susidūręs su baldų priežiūros problema. Praėjus eilei metų baldai pradeda šerpetoti, prireikia šveitimo, lakavimo ar dažymo. Mes šito nenorėjome… Mums buvo svarbu, kad baldai tarnautų mums ir nereikalautų papildomo dėmesio bei laiko, kurio ir taip pastoviai trūksta…

Taigi mediniai baldai „atkrito“…

Žinoma alternatyva yra plastikiniai baldai. Na, taip, sako, jie praktiški, nebijo jokio lietaus, lengvi, kai nori persinešti į kitą kiemo kampą. Taip pat jų nereikia saugoti, nes paprastai nuvalomi ir t.t…. Tačiau…

Šis pasirinkimas manęs nesužavėjo… Tai nėra labai išvaizdu, mano akiai. Supratusi, kad nesu plastiko gerbėja, leidausi į kitų sprendimų paieškas.

          Metaliniai??? Ne, nes tai šalta medžiaga, prie kurios nemalonu liestis, ypač vėsesniais vakarais…

Priminsiu, jog tai buvo prieš 10 metų, tad tokios plačios įvairovės, kaip dabar, gal ir nebuvo, tačiau kavinėse pastebėjau pintus baldus. Man tikrai patiko mintis apie pintus baldus – juk tai natūralu ir ekologiška!

Iš karto įsivaizdavau mūsų terasoje pintus baldus su minkštomis pagalvėlėmis… Tačiau vyras mane „atvėsino“, pasakydamas, kad natūrali vytelė yra visiškai neatspari drėgmei ir kad pelėsis yra gana dažnas jų palydovas jau po kelių sezonų. Be to žiemą šiems baldams reikėtų atrasti vietos name. O to tai jau tikrai nebuvau numačiusi…

Tačiau vėliau, pasidomėjus, supratau, kad mano kavinėse matyti baldai, kurie man patiko, buvo visai ne iš natūralios vytelės! Paaiškėjo, kad tai sintetinio pluošto vytelė, kuri yra atspari bet kokiam aplinkos poveikiui. Bent jau taip teigiama…

Taip sakau dėl to, kad savo kailiu teko patirti, kad tai gali būti ir ne visai tiesa…

Pasidomėjusi sužinojau, kad ši medžiaga – sintetinis ratanas – yra perdirbama, taigi mano ekologiškos ir švarios aplinkos trokštanti pusė nurimo. Tuomet aš su džiaugsmu susiradau geriausią kainą ir, kaip atsargus žmogus, įsigijau kelias kėdes. Terasa dar nepabaigta, bet prisėsti ir išgerti kavos jau turėsiu kur! Sveika vasara, aš jau pasiruošusi! ?

Tikrai buvo patogu ir mūsų vasara, neskaitant statybų aplinkos, praėjo puikiai ?

Džiaugiausi, kad kėdes galiu palikti kieme, nesukdama galvos apie jų būklę…

*** *** ***

Kitais metais, vėl atėjus pavasariui, jau turėjome visiškai naują terasą ir norėjosi joje įsitaisyti jau plačiau ir patogiau ?Atėjo laikas mūsų rimtesniems pirkiniams: lauko baldų komplektui. Pasirinkimas jau buvo aiškus – tai pinti ratano lauko baldai.

Tačiau Jūs neįsivaizduojate, kaip aš nustebau, kai vandens srove plaudama savo pernykščias kėdes, pamačiau kažką iš jų byrant!!! Vyras atidžiau apžiūrėjo ir konstatavo faktą – ratanas pažeistas, jis yra ir byra tarsi mažais žvyneliais luptųsi. Aš be galo nusiminiau… Mano išieškotas,  nuostabiausias sprendimas nuėjo šuniui ant uodegos!

Bet aš taip lengvai nepasiduodu. Pasigilinusi, pasiskaičiusi internete ir pasikalbėjusi su gamintojais, sužinojau, jog ratanas gali būti kelių rūšių. Vienas iš jų PE ratanas, kuris tikrai nebijo permainingų oro sąlygų, o kitas – PVC ratanas – pigesnis, tačiau… Jis, veikiamas oro temperatūrų permainų bei UV spindulių per kiek laiko pradedi irti. Baldus iš šio ratano reikėtų pasaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir žiemą būtinai padėti viduje, kur pakankamai šilta.

Taigi PE ratano baldai buvo galutinis pasirinkimas. Juo džiaugiamės jau daug metų! Beje, specialistai skaičiuoja, kad geros kokybės lauko baldai, turėtų tarnauti daugiau nei dešimtmetį! Rataną karts nuo karto nuplauname vandens srove, pagalvėlių užvalkalus, žinoma, tenka išsiskalbti, ypač jei vaikai „netyčia“ sugalvoja pačiuožinėti nuo čiuožyklos su baltomis pagalvėmis ?

Šiuos baldus siūlome ir savo klientams, kurių šiltų atsiliepimų sulaukiame kiekvienais metais. Ačiū Jums, kad renkatės mūsų baldus ir dalinatės gražiomis emocijomis ?

–> Jeigu ir Jums aktualu lauko baldai…

–> Jeigu norite puikios kokybės už prieinamą kainą…

–> Jeigu Jums svarbus komfortas…

–> Jeigu baldų  ilgaamžiškumas Jums yra privalumas…

–> Jeigu savo terasoje norite įsitaisyti jau dabar ir nelaukti dar poros mėnesių…

Apsilankykite www.ekoseses.lt ir išsirinkite savo baldus.

 

Su šiltais linkėjimais,

Eko sesės

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

fifteen − eleven =